YorumForum   YorumForum

Geri git   YorumForum > Saç Problemleri ve Saç Dökülmesi > Saç Ekimi ve Cerrahi Tedavi

Share This Forum!  
  

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 22.09.16, 23:52   #1
Süper Moderatör

 
SEBASTİAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 30.04.08
Mesajlar: 426
Rep Puanı: 500
Rep Derecesi : SEBASTİAN is a glorious beacon of lightSEBASTİAN is a glorious beacon of lightSEBASTİAN is a glorious beacon of lightSEBASTİAN is a glorious beacon of lightSEBASTİAN is a glorious beacon of lightSEBASTİAN is a glorious beacon of light
SEBASTİAN is a glorious beacon of lightSEBASTİAN is a glorious beacon of lightSEBASTİAN is a glorious beacon of lightSEBASTİAN is a glorious beacon of lightSEBASTİAN is a glorious beacon of lightSEBASTİAN is a glorious beacon of light
Post Dönor Bölgede Saç Fabrikası Yoktur

DÖNOR BÖLGEDE SAÇ FABRİKASI YOKTUR

Saç ekimi, medikal tedavinin yetersiz kaldığı yahut beklentileri karşılayamadığı durumlarda devreye sokulan cerrahi bir tedavi protokolüdür. Genelde FUT ve FUE olmak üzere iki metot uygulanmaktadır saç ekimi uygulamasında. FUT yönteminde, dönor bölge olarak adlandırılan androjenlere duyarsız olduğu iddia edilen bölgeden saç foliküllerince zengin bir dermal tabaka şerit halinde çıkarılmakta ve çıkarılan dermal tabakadaki foliküller tek tek ayıklanarak, saçsız bölgelere ekilmeye hazır hale getirilmektedirler. FUE yöntemi ise daha kansız ve daha az ağrılı bir işlem olup dönor bölgeden androjen hormonlara duyarsız oldukları varsayılan saç folikülleri, tek tek alınarak ekime hazır hale getirilirler.

Bölgede Fabrikası Yoktur

Burada çoğu hasta maalesef yanılmakta ve yanıltılmaktadır. Çünkü dönor Bölgede saç Fabrikası yoktur. Dönor bölge, iki kulak hizasında kalan ve ortalama iki-üç parmak genişliğinde bir sahayı kapsayan saçlı deri tabakasıdır. Çoğu vakada, kalan saçlar dökülmesine rağmen bu bölgede androgenetik alopesinin prognozu çok yavaş bir seyir izler.

Bölgede Fabrikası Yoktur

Burada dikkat edilmesi gereken konular şunlardır :

** Saç ekimi herkeste aynı sonucu vermez. Kimisinde çok iyi bir netice alınır. Kimisinde sonuçlar üzücü olabilir. Çünkü herkeste androgenetik alopesinin türü, prognoz hızı, dönor bölge durumu ve açık alan genişliği genetik ve fizyolojik olarak tamamen farklıdır.

** Çoğu vakanın dönor bölgesinde bilhassa norwood/hamilton sklasında 4.seviyeden sonra, hastalarının seyrek veya saçsız alanlarını kaplayacak düzeyde, saç folikülü bulunmamaktadır.

** Diffuz tipte dökülmesi olanlarda, açık alan geniş olacağından ve dönor bölge de prognozdan etkileneceği için saç ekiminden iyi sonuç alınamaz.

** Dökülme biçimi saç ekimine elverişli olmayan vakalara ekim yapılabilir. Ancak yapılan ekim, sonuç olarak seyrek bir saç görüntüsüne neden olur çoğu kez.

** Kişinin sahip olduğu kafatası ebatları da, saç ekiminden alınacak başarıda direkt olarak role sahiptir. Kafatası ebatları büyüdükçe, açık alan da ebat olarak büyüyüp, folikül sayısı aynı düzeyde kalacağı için açık alanın kapatılması çok daha zor olacaktır.

Sonuç olarak dönor bölgede bir saç fabrikasınin olmadığı ve saç ekimi kararı alınırken, bu hususun göz önünde bulundurulması büyük önem taşımaktadır.Kaynak: Yorum Forum


__________________
Paylaştıkça çoğalan tek şey bilgidir.

Konu SEBASTİAN tarafından (18.12.17 Saat 20:01 ) değiştirilmiştir.
SEBASTİAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Etiketler
dönor bölge, fue, fut, saç ekimiWEZ Format +3. Şuan Saat: 18:11.


YorumForum Yasal Haklar Sosyal
facebook twitter youtube google+ feedburner
Powered by vBulletin® Version 3.8.8 Alpha 1
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.